Studio Tkaniny, firany i zasłony, rolety rzymskie, dekoracja okien

Pokochajmy wzory

Tkaniny, które oferujemy w Studio Tkaniny pochodzą z kolekcji, które noszą takie nazwy jak Konstelacja, Orion, Szwedzka opowieść, Akcent, Jazz, Cubis, Kuba Cay Driftwood… Czy to tylko marketingowy chwyt? Autorska fantazja? Co kryją wyszukane i czarodziejskie nazwy?

Półki w Studio Tkaniny uginają się od wzorów na zasłony, tapicerkę, poduszki. Producenci z wiekową już historią prześcigają się w propozycjach sezonowych nowości. Genialni projektanci tkanin prezentują zaklęte w materii pomysły. Dzielą się tym co ludzkiemu sercu najbliższe.

Artystyczna inerpretacja w tkaninowym wzornictwie, podobnie jak w sztukach pięknych, stosuje różne środki. Od malarskich pociągnięć pędzla, poprzez przemyślaną graficzną kreskę w formie nadruku, aż po wirtuozerię tkanych nitek, skończywszy na wykorzystaniu współczesnej technologii dającej trójwymiarowe sploty.

Ich tematyka nie zna żadnych ograniczeń. Jest nią ponadczasowa realistyczna przyroda, kosmiczna przestrzeń, ruch i dynamika sprowadzone do symbolu, wysublimowane, barwne tonacje, harmonia i rytm ujarzmione w geometrycznym wzorze.

Tkaniny same snują swoją opowieść. Potrafią uwieść i oszołomić. Działają nie tylko na zamysł wzroku, ale równie mocno na dotyk. Prowokują swoją miękkością, zachęcają do głaskania i otulania się.

W jaki sposób odpowiadamy na to bogactwo?

Wieszamy w domach szare lub białe zasłony. Analizujemy ich skład, jakość , sposób ułożenia. Otaczamy się tłem, mgłą, wycyzelowaną, niemą dekoracją. Jesteśmy gotowi przyjąć kolorowy obraz, jeden krzykliwy mebel, ale w kwestii tkanin milczymy. Taki trend, moda, preferencje?

Gdzie się podziała polska fantazja, gdzie tęcza łowickich wzorów, szachownica kolorowych pól? Gdzie się skryła nasza odwaga, czym się karmi nasz indywidualizm?

Anna Studio Tkaniny

Brak komentarzy
1

Polecane wpisy

Dodaj komentarz